Ratsutamisprogrammid, -matkad

Esimene tutvus poniga

Programm väikelastele (3-7a) või ka lihtsalt arglikumatele.

Sisaldab: poni harjamine koos juhendajaga, saduldamine, juhendaja talutamisel jalutusring ratsakeskuse ümbruses. Vanemad võivad lapse kõrval kõndida, lubatud on pildistamine.
Kestvus: ca 15min

Õpime hobust tundma

Programm hobusehuvilisele, kes pole varem ratsatrennis osalenud või on trennis väga vähe käinud ja sooviksid enne päris matka põhialused selgeks saada.

Sisaldab: hobusega suhtlemine, hobuse käsitlemine, õpetus kuidas harjata ja saduldada, treeningplatsil harjutatakse esmaseid juhtimisvõtteid (kuidas kohalt liikuda, pöörata, peatada hobust). Juhendaja õpetamisel harjutatakse istakut ja tasakaalu, tehakse erinevaid harjutusi.
Kestvus: ca 1 tund

Ratsajalutuskäik looduses

Programm hobusehuvilisele, kes pole varem hobusega sõitnud või on oskused veel väiksed. Sobib näiteks paarile, kus üks tegeleb ratsutamisega, aga teine on täiesti algaja.

Sisaldab: hobusega suhtlemine, hobuse käsitlemine, õpetus kuidas hobust harjata ja saduldada, treeningplatsil või maneezis harjutatakse esmaseid juhtimisvõtteid (kohalt liikumine, peatamine, pööramine). Juhendaja õpetamisel harjutatakse istakut ja tasakaalu, tehakse erinevaid harjutusi. Õpetusele treeningplatsil järgneb ratsajalutuskäik looduses. Juhendaja jalutab kõrval ja abistab kui vaja.
Kestvus: ca 1,5 tundi

  Tunnustatud ökoturismi kvaliteedimärgisega EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti).

Ratsaretk mere äärde

Programm hobusehuvilisele, kel omandatud algtõed ratsutamisest (kergendatud traavi oskamine on soovitluslik, aga saame teha ka sammumatka). Sobilik neile, kes on juba läbinud meie õpime hobust tundma programmi või ratsajalutuskäik loodusesse programmi.

Sisaldab: hobusega tutvumine ja valmispanek enne matka, juhtimise harjutamine, maastikul sõitmise reeglitega tutvumine, ratsaretk mööda mitmekesist maastikku (metsateed, heinamaad, künkad, kraavid, mererand). Grupi tempo valitakse kõige väiksemate kogemustega sõitja järgi. Kui grupi tase on vastav, sõidetakse nii sammu kui kergendatud traavi, galoppi.
Kestvus: ca 2 tundi

  Tunnustatud ökoturismi kvaliteedimärgisega EHE (Ehtne ja Huvitav Eesti).

Ratsutamisprogrammi tellimiseks saab täita vormi siin
*
*
Imago OÜ