Ratsakool

Ratsakooli oodatud kõik, kes soovivad tegeleda ratsutamisega järjepidevalt.

Trennid on mõeldud neile hobusehuvilistele, kes pidevalt ratsutamas tahavad käia. Õpitakse ratsutamise põhitõdesid, suhtlemist hobusega, olenevalt oskustest sõidetakse trenniplatsil, maneezis ja maastikul.

Ratsutamise algtõed omandanud sõitja (vastav oskus saavutatakse üldjuhul pidevalt trennis käies algtaseme grupi lõpuks) saab sooritada Rohelise Kaardi eksami ja talle omistatakse Eesti Ratsaliidu poolt rohelise Kaardi tunnusmärk. Arma ratsakeskuse treeneril Mare Kalmel on õigus vastu võtta Rohelise Kaardi eksamit. Rohkem infot loe www.ratsaliit.ee/vali-teema/hobuhuviline/

Ratsatrennis osalemiseks tuleb saata e- kiri (armahrk@gmail.com), kohtade arv on piiratud. Trennid toimuvad kindlatel aegadel ja grupid on kokku pandud vastavalt sõiduoskustele. Hooaja lõpus kevadel toimuvad treeningvõistlused, kus saavad osaleda kõik korrapäraselt treeningutest osa võtnud õpilased.

Treeninghobusteks on vastavalt oskustele ja kasvule, hobused või ponid vanusega alates 5.a. Iga treening algab oma hobuse valmispanekuga ja lõppeb hobuse lahtivõtmise, varustuse korrastamise ja ärapanekuga. Trennitunni pikkuseks on 45 - 60 min+ hobuse ettevalmistamine, lahtivõtmine ja jahutus. Ajaliselt läheb  tallis umbes 2 tundi.

Lapsevanemad treeningute ajaks jääda ratsakeskusesse, vaadata trenni või kasutada meie puhkeruumi (olemas wifi). Seal kehtib põhimõte, et kes kasutab see hoiab ka korras. 

Treeninguid viib läbi Eesti Ratsaspordiliidu treeneri  kutsekvalifikatsiooni nõuetele vastav treener Mare Kalme. Kesktaseme ja edasijõudnute trennides käivad ka külalistreenerid. Individuaaltrenne istaku arendamiseks ja maatöö õppimiseks annab Eda Vallimäe. Takistussõidutrenne annab Madis Niinemets.

Lisaks treeningutele toimuvad mitmed muud üritused õpilastele (ratsamängud, ühised võistlused, koolitused ja treeninglaagrid, talgud).


Treeningutes osalemisel on soovitav omada ratsariietust (ratsapüksid, poolsaapad ja säärised või pikad saapad, kaska, hüppetrennides osalemisel on tungivalt soovitluslik kasutada turvavesti). Esimestel tundidel saab edukalt hakkama ka tavaliste venivate pükstega, jalga sobivad tossud või siledama tallaga saapad, millel võiks olla madal konts ning kaska saab tallist.

Trenniraha makstakse iga kuu 10. kuupäevaks MTÜ Arma hipoteraapia- ja ratsakeskuse kontole 17002968492. Lisage kindlasti lapse nimi ja kuu, mille eest maksate või arvenumber. Üksiktundide eest saab tasuda trenni alguses kohapeal. Kuutasuga (mis on soodsam kui üksiktrennides osalemine) trennis käimine on mõeldud neile, kes soovivad terve hooaja (september- mai) trennidest osa võtta.

Kui laps puudub tunnist, siis oleks sellest hea eelnevalt teatada, et treener arvestaks tunniplaani koostamisel ja hobuste jagamisel. Kuutasuga trennide eest maksmisel puudutud tunde ei arvestata, neid ei saa järgi teha. Kui tead, et laps saab väga ebaregulaarselt trennides käia on pigem mõtet kasutada üksikute tundide süsteemi.

PONIKOOL

Mõeldud koolieelsele vanuserühmale (5- 8.a) või lastele, kes vajavad pikemat harjumisaega, et saavutada kindlustunne. Oleme aastaid tegelenud lastele ratsutamise õpetamisega ja näeme, et paljud lapsed pole valmis iseseisvalt tavagrupis ratsutama ning vajaksid rohkem aega, et kohaneda ja paljud ka ei soovi muud kui hobustega koos aega veeta. Neile lastele ja samuti ka noorematele kui 7.a on mõeldud PONIKOOL. Ponirühm käib koos 1x nädalas. Tunnis õpitakse kõiksugu huvitavat hobuste kohta (varustus, tõud, värvused, hobuste hooldamine jms), tegeletakse hobustega ja samm- sammult proovitakse ka ratsutamist. Kuid pearõhk on hobustega tegelemisel ja nende vahvate loomade tundmaõppimisel. . 

Treeningute ajad 2018/19.a hooajal on koostamisel

*riigipühadel trenne ei toimu.

Hinnad 2018/2019 õppeaastal:

  • Lapsed ja noored, kes terve õppeaasta osalevad huvikooli töös:

kuutasu: trennid 1x nädalas 55eur ; trennid 2x nädalas 90eur, trennid 3 x nädalas 110 eur

  • täiskasvanud 10x tasu 150 eur (tunnid tuleb kasutada 3 kuu jooksul)
  • Ponikooli kuutasu 45 eur (tunnid 1 x nädalas)
  • Üksik treeningtund grupitunnis 17 eur
  • individuaaltreeningute ja külalistreenerite tunnihind kokkuleppel

Trenne korraldab MTÜ Arma Hipoteraapia- ja Ratsakeskus (Arma HRK).

MTÜ Arma HRK on registreeritud huvikoolina (ja kõigil, kes osalevad treeningtundides kuutasu alusel on võimalik tulumaksu osa saada treeningtasudelt riigilt tagasi (tuludeklaratsioonis saab täita vastavad lahtrid). Samuti saab taotleda kohalikult omavalitsuselt lapse huvihariduse kulude katteks toetust. 

ARMA RATSAKOOL õppekavaga saab tutvuda allolevas failis või Haridus- ja Teadusministeeriumi lehel www.ehis.ee huvikooli reg. kood 119617

Treeningutele registreerimiseks tuleb täita avaldus, mille saadame Teile e-mailile, huvi korral andke endast märku armahrk@gmail.com

MTÜ Arma HRK uudised:

2017.a  lõpuks valmis Arma ratsakeskuses Leader projekti toel uus treeningväljak suurusega 40 x 60 m. Senini oli kasutada treeninguteks vaid sisemaneež ja murukattega väljak.

Projekti eesmärgiks oli:

2018.a hooaja alguseks (aprill) on täielikult valminud treeningväljak 40x 60m, mis on kasutatav nii võistlusteks kui treeninguteks, teraapiatundideks ka vihmase ilmaga.
Projekti laiem eesmärk on järjepideva sportliku tegevuse ja huvitegevuse tulemusena saavutatud kodukandi noorema põlvkonna suurenenud omaalgatus, koostöö ja aktiivsus. Nende noorte arvu suurenemine, kes peale õpinguid tulevad elama maapiirkonda või oma kodukohta, kuna neile on andnud lapseeas positiivse kogemuse tegelemine loomadega ja spordiga.

Projekti tulemusena paranevad treeningtingimused ja sellega seoses kasvab ka huviliste arv, kes sooviksid spordi ja aktiivsete tegevustega tegeleda. Kuna seniselt sai õues treenida vaid maastikuradadel või muruplatsil, siis nüüd on olemas korralik liivaplats. Treeningväljakule on rajatud ka drenaaž ja see on kasutatav ka vihmaste ilmaoludega.

Väljaku ehitajaks oli Kinnisvaraehitus OÜ. 

Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Ratsakool
Imago OÜ